130 mln USD Długości Bitcoinów zlikwidowanych na BitMEX jako cena obniżona poniżej 10.500 USD

Bitcoin (BTC) dip cenowy widziany w czwartek wywołał kaskadę przymusowej likwidacji na giełdach instrumentów pochodnych takich jak BitMEX i Bitfninex. Amerykańskie akcje również biły na głowę, a rynki te odnotowały najgorsze wyniki od czerwca.

Bitcoin Long Bloodbath jako BTC spadł do 10.700 dolarów.
Według danych z kryptograficznej platformy analitycznej instrumentów pochodnych Datamish, około 131 milionów dolarów w Bitcoin Longs na giełdzie BitMEX został zlikwidowany, po zanurzeniu Bitcoin do poniżej 10.500 dolarów.

Jak wcześniej zgłoszone przez CryptoPotato, cena Bitcoin Profit rzucił 1500 dolarów w ciągu 48 godzin, z ceną Ethereum i innych altcoins również nosediving. Tak duży czwartkowy krach cenowy spowodował, że całkowita kapitalizacja rynku krypto walutowego spadła o ponad 40 mld dolarów.

Oprócz inwestorów długoterminowych BitMEX, którzy ucierpieli w wyniku spadku cen BTC, inwestorzy z długimi pozycjami na Bitfinexie ponieśli również znaczne straty w wyniku likwidacji. Około 1,47 mln dolarów długich pozycji Bitcoin zostało również zlikwidowanych na weteranskiej giełdzie kryptograficznej.

Przymusowa likwidacja longs i shortsów kryptońskich jest powszechną cechą rynku, a inwestorzy często zawierają zakłady z nadwyżką dźwigni finansowej. W ten sposób dni znaczących ruchów cen mogą zaskoczyć takich handlowców, prowadząc do kaskady przymusowych likwidacji z tymi pozycjami pod wodą.

Ty też możesz lubić:
Bitcoin’s Biggest Daily Price Drop In 7 Years Led to $484 Million Liquidations On BitMEX Exchange.
Kolejny BitMEX – FTX Exchange Clash? Albo powód, dla którego Bitcoin rozbił się wczoraj do $3,700?
Bitcoin Futures Open Interest na BitMEX to ponad 1 miliard dolarów, Data Shows
handel bitcoinami btc

Wykres BTC/USD poprzez Tradingview

Przed czwartkowym spadkiem cen, Bitcoin próbował utrzymać się powyżej poziomu cen 12.000 dolarów. Rzeczywiście kilka zaliczek powyżej tego przedziału cenowego spotkało się z szybkim odwróceniem.

W obliczu rosnących obaw o miejsca pracy w Stanach Zjednoczonych, rynek akcji odnotował masowe wyprzedaże S&P i Dow o odpowiednio 3,5% i 800 punktów. Ta panika na rynku akcji wydaje się odzwierciedlać w przestrzeni kryptońskiej, co prowadzi do czwartkowego spadku cen.

Jednak Bitcoin może zauważyć szybkie ożywienie na podstawie wyników złota. W związku z tym, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy BTC był ściśle powiązany ze złotem, najwyżej notowane krypto przy pomocy market cap może odnotować nagłe odbicie do góry nogami.

Rzeczywiście, wydaje się, że inwestorzy w kontraktach terminowych Bitcoin mogą mieć te same odczucia, sądząc po wciąż przytłaczającym udziale długich pozycji pomimo czwartkowych wydarzeń. W momencie pisania, liczba długich zakładów Bitcoinów jest wciąż trzy razy większa niż w przypadku krótkich pozycji.

Veröffentlicht in Blog